Overslaan en naar de inhoud gaan
Event

22 mei: krimpen naar een wendbare organisatie

Klaar om te wenden? Op 22 mei nemen we u graag mee op reis langs alle succesfactoren van een wendbare organisatie. 

Veel instellingen in de langdurige zorg hebben te maken met ingrijpende veranderingen. Krimp in plaats van jarenlange groei, transitie van zorg naar de WMO en de zorgverzekeringswet, de komst van de nieuwe Wet Langdurige Zorg. De veranderingen vergen het nodige van de wendbaarheid van organisaties. Hoe kunnen bestuurders en managers van Care-instellingen hier het beste op reageren? Wat is een alternatief om met krimp en bezuinigingen om te gaan? Hoe richt je een wendbare organisatie in? Wat zijn de belangrijkste factoren om wendbaar te zijn?

Naast een inhoudelijke inleiding op het thema, komt vooral ook aan bod hoe wendbaarheid in de praktijk wordt toegepast. Vanuit diverse perspectieven wordt verteld over de wijze waarop wendbaarheid kan worden gerealiseerd. Om de 5 wendbaarheidselementen in een duidelijk kader te plaatsen hebben wij een wendbaarheidsscan ontwikkeld. Deze gratis scan kan ingevuld worden via deze link.

Na deze middag is duidelijk welke impact wendbaarheid heeft op de eigen organisatie en is inzicht verkregen in hoe de 5 wendbare elementen op een succesvolle manier toegepast kunnen worden, waarbij het centrale thema is: Krimpen naar een wendbare organisatie.

Het programma is als volgt:
12.00 – 13.00    Inloop met lunch
13.00 – 13.10    Welkom en aftrap
13.10 – 13.40    Introductie van het thema ‘Wendbaarheid’
                          Mark Nijssen, adviseur en promovendus op thema
                          wendbaarheid aan de Universiteit van Tilburg

13.40 – 15.00    Wendbaarheid in de praktijk
                          Vanuit een drietal praktijksituaties wordt het thema
                          Wendbaarheid verder uitgediept. 
                          Raoul Bakkes, directeur Proteion Thuiszorg

                          Ben van Gent, Raad van Bestuur Florence
                          Don Olthof, Raad van Bestuur Iriszorg 
15.30 – 16.00    Panel discussie: wat leren we van elkaar?
16.00 – 16.30    Inspirerende afsluiting 
                          Gerben Nab, kapitein/directeur Oosterschelde
16.30 – 17.00    Netwerkborrel en spitssnack 

Donderdag 22 mei 2014
Van 12.00 uur tot 17.00 uur | Stadhuis, Markt 1 te Gouda
 
Klik hier voor meer informatie en het aanmeldingsformulier. 

Meer weten?

Heb je interesse in mijn artikel 22 mei: krimpen naar een wendbare organisatie of gerelateerde thema’s? Ik denk graag met je mee. Stuur mij een bericht!

1